Akademisk Arkitektforening

Fagdommere i 2012

Oversigten omfatter udpegede fagdommere i konkurrencer, hvis resultat er offentliggjort i 2012 (offentliggørelsesdato)

JAN ALBRECHTSEN 

Klimatilpasning Kokkedal, 1. fase (18.08.12)
Klimatilpasning Kokkedal, 2. fase (10.12.12)

JAN AMMUNDSEN 
Prinsessegade, ny daginstitution ( 27.08.12)

ENE CORDT ANDERSEN 
Prinsessegade, ny daginstitution (27.08.12)

HANNE BAT 
Søndermarken, Vejle ( 08.10.12)

MIKKEL BEEDHOLM 
Nyt Universitetssygehus i Aalborg (27.02.12)

TRINE BERTHOLD 
Kolding HF & VUC (14.09.12)

CLAUS BJARRUM 
Nyt Universitetssygehus i Aalborg (27.02.12)

ELLEN MARIE BRAAE 
Søndermarken, Vejle (08.10.12)

JAN CHRISTIANSEN 
Humlebæk Syd, anden etape (19.06.12)

CHRISTIAN COLD
Byrum i Svendborg (03.12.12)

SØREN DAUGBJERG 
DTU-BIOWAF  (27.03.12)

FRANS DREWNIAK
Prinsessegade, ny daginstitution ( 27.08.12)

JACOB FISCHER 
Humlebæk Syd, anden etape (19.06.12)

METTE KYNNE FRANDSEN 
Copenhagen Arena (10.05.12)

FLEMMING FROST 
Ejby Erhvervsområde, Glostrup, Fremtidens Forstæder (21.06.12)

MIKKEL FROST 
Renæssancehavnen i Kerteminde (23.11.12)

RIKKE JUUL GRAM
Byrum i Svendborg (03.12.12)

EVA JARL HANSEN
Farum i udvikling (28.02.12)

RIKKE HANSEN
Sølund Plejecenter, København (05.07.12)

SUSANNE HANSEN
Udvidelse Lyngby-Taarbæk Rådhus (14.11.12)

SØREN HELL HANSEN
Daginstitution i Brønshøj (03.12.12)
  
CHRISTOFFER HARLANG 
Statens Naturhistoriske Museum 2 (30.04.12)

LIV BACH HENRIKSEN  
Kongehøjskolen, Aabenraa (06.07.12)

EMMA HESSNER
Renæssancehavnen i Kerteminde (23.11.12)

CARSTEN HOLGAARD 
Egedal Rådhus og Sundhedscenter (20.06.12)

NILS HOLSCHER
Daginstitution v. Glyptoteket (27.09.12)

FLEMMING IBSEN
Sølund Plejecenter (01.06.12)

THOMAS BO JENSEN
To daginstitutioner, De Gamles By, Kbh. (14.06.12)

KRISTINE JENSEN
City in between, Aalborg Øst (15.11.12)

STEEN BISGAARD JENSEN 
Egedal Rådhus og Sundhedscenter (20.06.12)

CHRISTIAN KARLSSON
Regionshospitalet Viborg (19.04.12)

JENS KVORNING
Farum i udvikling (28.02.12)

JIMMY RICHTER LASSEN
Udvidelse af Lyngby-Taarbæk Rådhus (14.11.12)

VIBEKE LYDOLPH LINDBLAD
Klaksvik Bymidte, Færøerne (01.06.12)

JESPER LUND
Daginstitution Langeskov, Kerteminde (28.05.12)

LENE DAMMAND LUND 
Statens Naturhistoriske Museum 2 (30.04.12)

DORTE MANDRUP-POULSEN
DTU Biovaf  (27.03.12)

METTE MOGENSEN 
Projekt ”Skole i Bymidten” i Helsingør (25.02.12)

PETER MORTENSEN
Copenhagen Arena (10.05.12)

KOLJA NIELSEN
Regionshospitalet Viborg (19.04.12)

LARS FRANK NIELSEN
VUC Fyn og Fyns HF kursus, Odense (20.04.12)

SØREN NIELSEN
To daginstitutioner, De Gamles By, Kbh. (14.06.12)

TORBEN NIELSEN 
Kolding HF & VUC (14.09.12)

THOMAS NØRGAARD
Daginstitution i Brønshøj (03.12.12)

RIKKE MUNCK PETERSEN
Sølund Plejecenter (05.07.12)
Nyt Hospital Glostrup, Neurorehabiliteringshus (06.06.12)

MATHILDE PETRI
Egedal Rådhus og Sundhedscenter (20.06.12)

CARSTEN PRIMDAHL
Kongehøjskolen, Aabenraa (06.07.12)

SØREN RASMUSSEN
Daginstitution Langeskov, Kerteminde (28.05.12)

THOMAS NYBO RASMUSSEN
Ejby Erhvervsområde, Glostrup, Fremtidens Forstæder ( 21.06.12)

SØREN RAVN
Vandcenter Syd (18.01.12)

CLARA RIGENSTRUP
Vandcenter Syd (18.01.12)

HENRIK SCHMIDT
Sundbyøsterhallen, sportshal (01.11.12)

TORBEN SCHØNHERR
Thomas B. Thriges Gade (28.02.12)

FINN SELMER
Thomas B. Thriges Gade (28.02.12)

LIN SKAUFEL
Humlebæk Syd, anden etape (19.06.12)

TORSTEN STEPHENSEN
Daginstitution v. Glyptoteket (27.09.12)

EVA MØLLER SØRENSEN
Viborg Midtby  (29.05.12)

LARS JUEL THIIS
Statens Naturhistoriske Museum 2 (30.04.12)

LARS TOKSVIG
Ny retsbygning i Viborg (OPP-projekt), bedømmelseskonsulent (15.01.12)

ANDERS TYRRESTRUP
VUC Fyn og Fyns HF kursus, Odense (20.04.12)

LISBETH WESTERGAARD
Viborg Midtby (29.05.12)

PIA WIBERG 
Projekt 'Skole i Bymidten', Helsingør (25.11.12)